Súčasnosť a budúcnosť európskeho audiovizuálneho mediálneho prostredia

Oznam

17. 4. 2019

Univerzita Boconni v Miláne dňa 17. 4. 2019 organizovala odborný seminár na tému „Súčasnosť a budúcnosť európskeho audiovizuálneho mediálneho prostredia“.

Cieľom podujatia bolo spojiť akademickú obec, kľúčové inštitucionálne orgány, ale v neposlednom rade aj ľudí z praxe, aby mohli spolu na jednom mieste diskutovať o iniciatívach generálneho riaditeľstva „DG CONNECT“ Európskej komisie, pod ktorého spadá audiovizuálne portfólio. S hlavným príhovorom vystúpil generálny riaditeľ DG CONNECT, Roberto Viola, ktorý zhodnotil vývoj a iniciatívy z oblasti digitálnej regulácie.

Na seminári prezentoval aj riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu, Ľuboš Kukliš, a to aj pri príležitosti svojho predsedníctva v rámci ERGA (The European Regulators Group for Audiovisual Media Services). Následne v rámci panelovej diskusie diskutoval okrem Roberta Violu aj s prezidentom Talianskeho regulačného orgánu AGICOM Angelom Cardanim. Podujatie uviedol Oreste Pollicino profesor ústavného práva na Univerzite Bocconi. Seminár bol aj záverečným podujatím LL.M (Magister práv) programu na univerzite a zahŕňalo tak živú diskusiu so zúčastnenými odborníkmi a študentmi.

Viac informácií »
<< Zpět na oznamy