Stav Únie - konferencia pre reflexiu nad stavom EÚ

Oznam

3. 5. 2019

European University Institute (EUI) vo Florencii dňa 3. 5. 2019 organizovala podujatie s názvom „The state of the Union: event for high-level reflection on the European Union.“

Už od roku 2011 sa vo Florencii každú jar stretávajú nielen najvyšší predstavitelia krajín EÚ (tento rok vrátane talianskeho premiéra Giuseppe Conte, francúzskeho ministra pre Európu a zahraničné veci Jean-Yves Le Drian, prezidenta Rumunska Klaus Iohannis a iných) ale aj experti, akademici a zástupcovia súkromného sektora, aby spolu diskutovali o najzávažnejších témach, ktorým Európa musí v súčasnosti čeliť. Program konferencie je každoročne tvorený osobitnou vedeckou komisiou EUI. Hlavnou témou tento rok bola demokracia 21. storočia v Európe a to v nadväznosti na nadchádzajúce voľby do EP. Diskusie sa preto zameriavali na demokratické fungovanie EÚ a jej členských štátov a ich schopnosť odpovedať na túžby a potreby budúcich generácií.


Na podujatie bol pozvaný aj riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu, Ľ. Kukliš. Ako predseda ERGA (The European Regulators Group for Audiovisual Media Services) vystúpil so svojím príhovorom k početnému publiku, pričom sa zameriaval na úlohu ERGA a národných regulačných orgánov v rámci boja proti dezinformáciám.


Ľ. Kukliš vystúpil aj ako jeden z panelistov v rámci panelu zameraného na tému Boj proti dezinformáciám a posilňovanie integrity volieb na podporu demokracie, kde sa pri diskusii stretlo viacero významných osobností, ako napríklad Hans Dahlgren - švédsky minister pre EÚ záležitosti, John Frank - viceprezident pre EÚ záležitosti zo spoločnosti Microsoft, Roula Khalaf - zástupkyňa editora Financial Times a Madeleine de Cock Buning - profesorka EUI, apredsedníčka expertnej skupiny na vysokej úrovni Európskej komisie k fake news a dezinformáciám.


Videozáznam z podujatia je dostupný TU.

Viac informácií »
<< Zpět na oznamy